Penzion Formanka - partnerská provozovna


Penzion Formanka je rodinné ubytovací zařízení stojící na hlavním silničním tahu E65 z Prahy do Krkonoš a dále do Polska. Nachází mezi Turnovem a Železným Brodem asi 90 km od Prahy v obci Splzov, která je vstupní branou do Českého ráje a nabízí nepřeberné množství kulturních, přírodních a historických pamětihodností, s možnosti koupání, turistiky, cykloturistiky i horolezectví.

Penzion je původně starý zemědělský statek, který je jako stvořený ke krátkodobému i rekreačnímu pobytu. Pod domem je velká zahrada s přístupem k řece Jizeře s možností koupání a rybaření. Nad domem jsou lesy plné hub.Pokoje jsou zde zařízeny vkusně a s citem pro přírodní materiály.Na každém pokoji je WC, sprcha a televize, lednice, varná konvice, voda, čaj.

Restaurace FormankaJe zde asi 75 míst, z toho je 25 v samostatném salonku. V letních měsících ještě využíváme terasu s dalšími 20 místy. J Restaurace je vyzdobena historickými předměty a na stěnách jsou historické fotografie zdejšího okolí a staré obrazy od lokálních malířů.